Blog

foto

„Miško je môj najlepší kamarát,“ povie dieťa v jeden deň, na druhý deň však už môže byť situácia úplne odlišná. Miško už viac veru nie je kamarát. A dôvod? Miško nepožičal hračku, Miško sa nechcel hrať na hasičov, Miško povedal, že jeho ocino je silnejší ako...  V očiach dospelých obyčajne malicherné veci, no pre dieťa vskutku významné. V čom sú detské kamarátstva iné a prečo sú pre formovanie dieťaťa dôležité?

 
Viac

foto

Albert Einstein, Ben Affleck, Matt Damon, Natalie Portman, Leonardo Di Caprio a mnoho ďalších slávnych osobností by vám vedelo rozprávať o svojich spomienkach z detských táborov. Áno, nielen u nás, ale i v zahraničí sú detské tábory obľúbené prázdninové pobyty, ktorých sa zúčastňujú v lete tisíce detí a mladých, aby sa zabavili a niečo naučili.

 
Viac

Čo si zbaliť do tábora

Mamy sú predvídavé, čo je prirodzené a pri deťoch veru aj nutné. Pomáha to vyhnúť sa rôznym nepríjemnostiam, akými sú napríklad úrazy. Obozretnosť sa prejavuje aj vtedy, keď je potrebné dieťa zbaliť do tábora. Matky berú do úvahy množstvo „čo ak bude“ (príliš chladno či slnečno, hladné, zranené, nemotorné...), a tak zrazu často zistia, že najradšej by dieťa poslali do tábora s celou skriňou a ešte niečím navyše. A aj teenageri, ktorí sa už balia sami, majú často hlavu v smútku. Pozrime sa teda, čo si zbaliť do tábora, aby nám stačila jedna batožina.

 
Viac

Čo by malo zvládať dieťa, keď ide do tábora

Zdá sa, že len včera sme ho kočíkovali, dnes už samo pobehuje a bombarduje nás najrozličnejšími otázkami. Dieťa nám rastie pre očami, zo dňa na deň vie viac a viac, rozvíja svoje zručnosti a osvojuje si určité vzorce správania. Je až neuveriteľné, že zrazu stojíme pred rozhodnutím, či už je dosť zrelé a samostatné na to, aby sme ho prihlásili do detského tábora. Čo by malo dieťa zvládať bez problémov?

 
Viac

Tábory pre teenagerov – pozor na ich výber

S teenagermi to vie byť občas poriadne ťažké, ale jednu výhodu pre rodičov tento „detský“ vek určite má. Zvládnuť s nimi letné prázdniny je rozhodne jednoduchšie. Nevyžadujú si totiž neustály dozor dospelého a zdĺhavé plánovanie, kde strávia čas, kým vy sedíte v práci. To však neznamená, že je vhodné nechať ich napospas sebe samým, kope voľného času či nude. Aj cez prázdniny potrebujú zmysluplné aktivity, spoločnosť iných a primeranú zábavu. Letné tábory sú preto pre tínedžerov ako stvorené. Na čo si dať pozor pri ich výbere?

 
Viac

Ako vyberať z ponuky letných táborov?

Snáď nikto nepochybuje o tom, že rôzne pohybové a športové aktivity majú na človeka blahodarné účinky. Ba dokonca sú priam základom zdravia. Malý, veľký, mladý, starý, žena či muž – platí to pre všetkých bez výnimky. Ak dieťa nadobudne správne návyky a lásku k športu už v detstve, v živote mu to môže byť veľmi nápomocné. Nie nadarmo je v školách povinná telesná výchova. Pohybové krúžky, športové tábory, ale aj rodinné výlety na bicykloch či návšteva rôznych stredísk za účelom rozhýbať kosti sú príležitosti, ako prispieť deťom k dobrej zdravotnej kondícii.

 
Viac

Ako vyberať z ponuky letných táborov?

Žiadne dieťa nie je tak roztomilé, aby matka nebola šťastná, keď konečne zaspí. Tak hovorí jeden z citátov o deťoch. Hoci máme svoje deti nadovšetko radi a urobili by sme pre ne aj nemožné, potrebujeme oddych aj my, rodičia. Nielen kvôli nám samotným, ale v rovnakej miere aj pre deti, ktoré, ako je dobre známe, citlivo vnímajú všetko okolo nich. Spánok však netrvá dlho a občas by sa nám zišlo na zregenerovanie síl trochu viac ako len pár hodín.

 
Viac

Ako vyberať z ponuky letných táborov?

Každý rodič chce pre svoje dieťa nájsť čo najlepší tábor. Nielen kvôli spokojnosti dieťaťa, ale aj kvôli vlastnej. Želá si predsa, aby sa mu dieťa z tábora vrátilo šťastné a zdravé. Aké kritériá brať do úvahy, aby sa vám zo širokej ponuky táborov podarilo vybrať ten najvhodnejší?

 
Viac

Letné tábory plné bombových zážitkov

23 rôznych programov, 7 stredísk a nevyčísliteľné množstvo zážitkov pre všetkých od 5 až do 17 rokov. Tak vyzerá tohtoročná ponuka letných táborov, v ktorých nie je núdza o pohodu, zábavu, smiech, dobrodružstvo, ale i poznávanie. CK Bombovo opäť pripravilo pestrú paletu pobytov, ktoré zaujmú tak nováčikov, ako aj tých, ktorí s nami už tábor absolvovali. Čo nás čaká v lete 2017?

 
Viac

10 najčastejších obáv rodiča

Detstvo už máte dávno za sebou, založili ste si vlastnú rodinu, chodíte do práce, staráte sa o seba, partnera a deti, no stále počujete od svojich rodičov upozornenia typu choď opatrne, dávaj si na seba pozor a tak ďalej. Je údelom rodičov, že majú strach o svoje deti, či už sú malé, alebo veľké. S akými obavami najčastejšie zápasia rodičia pred prihlásením dieťaťa do letného tábora?

 
Viac

Kontakty

Bombovo, cestovná kancelária, s.r.o. Novozámocka 230, 949 01 Nitra

Tel.: +421 37 6522 523
Orange: +421 915 774 213
T-mobile: +421 903 722 734

Menu

Prevádzková doba a telefonická komunikácia: Pondelok - Piatok: 09:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00

Newsletter

Facebook

© 2010 - 2017 Bombovo / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET / Powered by Epos