Blog

foto

Celé je to o ľuďoch
Základným predpokladom pre prácu animátora je, že nesmieš za žiadnych okolností trpieť sociálnou fóbiou. Celé je to totiž o ľuďoch a práci s nimi. Či už ide o dospelákov pri hotelovej animácii, alebo v našom prípade deti v táborovej animácii, vždy sa vyžaduje, aby bol animátor komunikatívny a spoločenský. V ideálnom svete by mal byť animátor aj kreatívny, športovo alebo umelecky zdatný, trpezlivý, zodpovedný, dobrý organizátor a tímový hráč. V reálnom svete to však funguje inak, niekedy stačí len chcieť a všetko ostatné sa dá naučiť.

 
Viac

foto

Obuť si mamine topánky, obliecť jej sukňu, dať rúž na ústa a tváriť sa, že som dospelá. Kto sa v detstve nehral na dospelého a v mladých rokoch netúžil byť ním čím skôr, aby sa nemusel držať príkazov rodičov a užívať si život bez toho, že by sa niekomu musel za to zodpovedať? A potom príde tá dlho očakávaná dospelosť a hovoríme si, keby som sa tak aspoň na pár dní mohol stať dieťaťom... Nemusel by som nič chystať, rozmýšľať čo nakúpiť, navariť, ako vyriešiť to či ono, len by som sa zabával, išiel za kamarátom alebo aj do letného tábora. Nemožné? Iste?

 
Viac

foto

Správna dávka pohybu znamená zdravie. Cvičenie s deťmi má teda rozhodne zmysel. Dobrou správou je, že na to, aby sme zdraviu prospešne rozhýbali telo, nepotrebujeme talent či výnimočné zručnosti. Stačia predovšetkým chuť a vytrvalosť. Najmä teraz, keď deti väčšinu času trávia vysedávaním v školských laviciach, doma nad úlohami a v rámci zábavy aj pred televízorom či počítačom, je dôležité postarať sa o to, aby si pravidelne zacvičili. Akých zásad sa pri cvičení s deťmi držať?

 
Viac

foto

Ak by sme sa od detí mohli niečo učiť, je to ich schopnosť vyjadrovať emócie. Obyčajne s tým nemajú žiadny problém, a tak spontánne prejavy ako zvýsknutie od radosti, zakrytie si očí od strachu, netrpezlivé poskakovanie pri očakávaní, že niečo dostanú, a ďalšie im podobné, sú na dennom poriadku. Dobre ich poznajú rodičia, učitelia, animátori, lekári... všetci, ktorí prichádzajú s deťmi do kontaktu. Prečo im v tom nebrániť, naopak, podporovať ich k vyjadrovaniu toho, čo cítia?

 
Viac

foto

Prázdniny skončili a deti sa už opäť naplno venujú školským povinnostiam. Podaktoré z nich strávili leto doma, prípadne u babky, iné si ho spestrili pobytom v letnom tábore. Aj po tohtoročnej táborovej sezóne môžeme skonštatovať, že deti aj mladí majú veľa energie a v táboroch rozhodne nezaháľali. Uvažujete nad tým, že ďalšie leto by sa tábora mohlo zúčastniť aj vaše dieťa? Ponúkame vám zopár dôvodov, prečo neváhať.

 
Viac

foto

„Miško je môj najlepší kamarát,“ povie dieťa v jeden deň, na druhý deň však už môže byť situácia úplne odlišná. Miško už viac veru nie je kamarát. A dôvod? Miško nepožičal hračku, Miško sa nechcel hrať na hasičov, Miško povedal, že jeho ocino je silnejší ako...  V očiach dospelých obyčajne malicherné veci, no pre dieťa vskutku významné. V čom sú detské kamarátstva iné a prečo sú pre formovanie dieťaťa dôležité?

 
Viac

foto

Albert Einstein, Ben Affleck, Matt Damon, Natalie Portman, Leonardo Di Caprio a mnoho ďalších slávnych osobností by vám vedelo rozprávať o svojich spomienkach z detských táborov. Áno, nielen u nás, ale i v zahraničí sú detské tábory obľúbené prázdninové pobyty, ktorých sa zúčastňujú v lete tisíce detí a mladých, aby sa zabavili a niečo naučili.

 
Viac

Čo si zbaliť do tábora

Mamy sú predvídavé, čo je prirodzené a pri deťoch veru aj nutné. Pomáha to vyhnúť sa rôznym nepríjemnostiam, akými sú napríklad úrazy. Obozretnosť sa prejavuje aj vtedy, keď je potrebné dieťa zbaliť do tábora. Matky berú do úvahy množstvo „čo ak bude“ (príliš chladno či slnečno, hladné, zranené, nemotorné...), a tak zrazu často zistia, že najradšej by dieťa poslali do tábora s celou skriňou a ešte niečím navyše. A aj teenageri, ktorí sa už balia sami, majú často hlavu v smútku. Pozrime sa teda, čo si zbaliť do tábora, aby nám stačila jedna batožina.

 
Viac

Čo by malo zvládať dieťa, keď ide do tábora

Zdá sa, že len včera sme ho kočíkovali, dnes už samo pobehuje a bombarduje nás najrozličnejšími otázkami. Dieťa nám rastie pre očami, zo dňa na deň vie viac a viac, rozvíja svoje zručnosti a osvojuje si určité vzorce správania. Je až neuveriteľné, že zrazu stojíme pred rozhodnutím, či už je dosť zrelé a samostatné na to, aby sme ho prihlásili do detského tábora. Čo by malo dieťa zvládať bez problémov?

 
Viac

Tábory pre teenagerov – pozor na ich výber

S teenagermi to vie byť občas poriadne ťažké, ale jednu výhodu pre rodičov tento „detský“ vek určite má. Zvládnuť s nimi letné prázdniny je rozhodne jednoduchšie. Nevyžadujú si totiž neustály dozor dospelého a zdĺhavé plánovanie, kde strávia čas, kým vy sedíte v práci. To však neznamená, že je vhodné nechať ich napospas sebe samým, kope voľného času či nude. Aj cez prázdniny potrebujú zmysluplné aktivity, spoločnosť iných a primeranú zábavu. Letné tábory sú preto pre tínedžerov ako stvorené. Na čo si dať pozor pri ich výbere?

 
Viac

Kontakty

Bombovo, cestovná kancelária, s.r.o. Novozámocka 230, 949 01 Nitra

Tel.: +421 37 6522 523
Orange: +421 915 774 213
T-mobile: +421 903 722 734

Menu

Prevádzková doba a telefonická komunikácia: Pondelok - Piatok: 09:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00

Newsletter

Facebook

© 2010 - 2018 Bombovo / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET / Powered by Epos
 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x