Blog

foto

Pravidelne číta knihy len zhruba 45 % Slovákov, 11 % číta knihy denne a až 18 % knihy nečíta vôbec. Dôvodov, prečo čítať knihy je pritom veľa. Čítanie má preukázateľne pozitívne účinky na človeka a viesť deti k tejto činnosti má rozhodne zmysel. Aký vplyv majú knihy na deti a prečo sa oplatí podporovať ich v čítaní?

 
Viac

foto

Zabaviť deti počas cestovania môže byť občas poriadna výzva. Sedieť trpezlivo hodinu, dve či viac v malom priestore dopravného prostriedku (alebo aj v čakárni plnej ľudí), to dá mnohým deťom zabrať, keďže nie sú obklopené hračkami alebo nejakými technickými vymoženosťami. Prinášame vám zopár tipov, ako zahnať nudu počas cestovania na dovolenku, výlet či do detského tábora.

 
Viac

foto

S blížiacimi sa letnými prázdninami si stále častejšie rodičia kladú jednu a tú istú otázku: Kam s deťmi v lete? Práve leto je už tradične čas, kedy podnikajú rodiny množstvo výletov s cieľom zabaviť sa, spoznať niečo nové či oddýchnuť si a vymaniť sa z celoročného stereotypu. Prinášame vám niekoľko tipov, kam sa vybrať a čo podniknúť, aby si deti z leta odniesli kopec príjemných či nevšedných zážitkov.

 
Viac

foto

Už drkocú zubami a majú modré pery, no nie a nie vyliezť z vody. Väčšina detí tak veľmi miluje vodu a čvachtanie sa v bazéne, že je problém ich z nej dostať. A práve pre tieto deti je plavecký tábor ako stvorený. Deti si tu užijú dosýta plávanie, ale tiež šnorchlovanie a potápanie. Avšak nielen to. Klasické táborové aktivity na „súši“, rozprávkový príbeh, netradičné hry – to všetko sa postará o skvelú zábavu pre všetkých účastníkov plaveckého tábora.

 
Viac

foto

Rybársky tábor je miestom, kde ulovia vaše deti tak ryby, ako aj kopec bombových zážitkov. Tento letný pobyt je určený nielen tým, ktorí už majú nejaké skúsenosti s rybárčením, ale aj tým, ktorí o nahodení udice ešte len snívajú. Chcete, aby sa dozvedeli viac o svete pod vodnou hladinou, o rybách i rybkách, o fígľoch, pomocou ktorých prekabátia i tie najväčšie a najopatrnejšie ryby? Prihláste deti do rybárskeho tábora, v ktorom si užijú čarovné chvíle na brehu rybníkov.

 
Viac

foto

Ak vaše dieťa patrí k nadšencom florbalu, jednej z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich kolektívnych hier, florbalový tábor je to ideálne miesto práve pre neho. Týždeň strávi rozvíjaním herných schopností, upaľovaním za florbalovou loptičkou, strieľaním na bránku, kondičnými cvičeniami, ale i zábavou a relaxom. Chlapec či dievča, začiatočník alebo pokročilý, každý si tu nájde miesto, rozhýbe telo a preverí svoje zručnosti v tíme spoluhráčov.

 
Viac

foto

Opäť nás čakajú bombové prázdniny. Aj tento rok CK Bombovo ponúka letné tábory bohaté na pohybové aktivity, hry, zábavu a dobrodružstvo. Na svoje si prídu všetky deti – od najmenších až po teenagerov. V ponuke zostali naše najobľúbenejšie programy, no pribudli aj nové, ktoré potešia najmä milovníkov Harryho Pottera či nadšencov adrenalínu. Z čoho máte na výber v sezóne 2018?

 
Viac

foto

Celé je to o ľuďoch
Základným predpokladom pre prácu animátora je, že nesmieš za žiadnych okolností trpieť sociálnou fóbiou. Celé je to totiž o ľuďoch a práci s nimi. Či už ide o dospelákov pri hotelovej animácii, alebo v našom prípade deti v táborovej animácii, vždy sa vyžaduje, aby bol animátor komunikatívny a spoločenský. V ideálnom svete by mal byť animátor aj kreatívny, športovo alebo umelecky zdatný, trpezlivý, zodpovedný, dobrý organizátor a tímový hráč. V reálnom svete to však funguje inak, niekedy stačí len chcieť a všetko ostatné sa dá naučiť.

 
Viac

foto

Obuť si mamine topánky, obliecť jej sukňu, dať rúž na ústa a tváriť sa, že som dospelá. Kto sa v detstve nehral na dospelého a v mladých rokoch netúžil byť ním čím skôr, aby sa nemusel držať príkazov rodičov a užívať si život bez toho, že by sa niekomu musel za to zodpovedať? A potom príde tá dlho očakávaná dospelosť a hovoríme si, keby som sa tak aspoň na pár dní mohol stať dieťaťom... Nemusel by som nič chystať, rozmýšľať čo nakúpiť, navariť, ako vyriešiť to či ono, len by som sa zabával, išiel za kamarátom alebo aj do letného tábora. Nemožné? Iste?

 
Viac

foto

Správna dávka pohybu znamená zdravie. Cvičenie s deťmi má teda rozhodne zmysel. Dobrou správou je, že na to, aby sme zdraviu prospešne rozhýbali telo, nepotrebujeme talent či výnimočné zručnosti. Stačia predovšetkým chuť a vytrvalosť. Najmä teraz, keď deti väčšinu času trávia vysedávaním v školských laviciach, doma nad úlohami a v rámci zábavy aj pred televízorom či počítačom, je dôležité postarať sa o to, aby si pravidelne zacvičili. Akých zásad sa pri cvičení s deťmi držať?

 
Viac

Kontakty

Bombovo, cestovná kancelária, s.r.o. Novozámocka 230, 949 01 Nitra

Tel.: +421 37 6522 523
Orange: +421 915 774 213
T-mobile: +421 903 722 734

Menu

Prevádzková doba a telefonická komunikácia: Pondelok - Piatok: 09:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00

Newsletter

Facebook

© 2010 - 2018 Bombovo / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET / Powered by Epos
 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x