Letné tábory 2018

Opäť nás čakajú bombové prázdniny. Aj tento rok CK Bombovo ponúka letné tábory bohaté na pohybové aktivity, hry, zábavu a dobrodružstvo. Na svoje si prídu všetky deti – od najmenších až po teenagerov. V ponuke zostali naše najobľúbenejšie programy, no pribudli aj nové, ktoré potešia najmä milovníkov Harryho Pottera či nadšencov adrenalínu. Z čoho máte na výber v sezóne 2018?

foto

Novinky v ponuke

Horúcou novinkou tejto sezóny je nepochybne Expelliarmus! – Tábor pre malých čarodejníkov. Deti budú rozdelené do fakúlt podľa toho, kam ich zaradí slávny Triediaci klobúk, natrénujú si metlobal, namiešajú zázračné lektvary, spoznajú podivuhodné tvory či odhalia tajomstvo hviezd. Všetci, ktorí snívajú o Rokforte a sú fanúšikmi Pottera, si v tomto tábore isto prídu na svoje a zažijú množstvo čarovných chvíľ.

Pre odvážlivcov, ktorí sú radi v pohybe, sú určené naše novinky 10 metrov nad zemouFest adrenalínfest. Program nabitý aktivitami ako zlaňovanie, zorbing, bungee running, lukostreľba, klasická streľba či paintball sa určite postará o stúpajúci adrenalín a nezabudnuteľné zážitky.

Do ponuky sme zaradili aj nový tábor Na víťaznej vlne, určený pre všetkých, ktorí sú športovcami telom i dušou. Tímového ducha, disciplínu, vytrvalosť môžu deti preukázať pri tradičných i netradičných športoch. O víťazstvá sa budú usilovať napríklad vo futbale, volejbale, bedmintone, tchoukballe, metlobale, rozhýbu sa pri frisbee, vybíjanej a popritom stihnú aj piecť chleba, batikovať dresy, vyrobiť hrnček či náramok a zvyšky energie vytancovať večer na diskotékach.

Pre najmenších

Programy pre najmenších sú plné fantázie, dobrodružstva a rozprávkových zážitkov. Deťom ponúkajú nielen zábavu, ale aj cibria ich zručnosti a rozvíjajú hodnoty ako ochota pomôcť, rešpekt k iným aj k prírode. V tábore Kde bolo, tam nebolo sa deti dozvedia o kráľovi Žltobradovi, ktorý vládol za 7 nohami a rukami. Prenesú sa do čias mocných panovníkov, princezien, drakov a ďalších rozprávkových bytostí. V Stratenom kráľovstve Seperdeo deti odhalia zabudnuté kráľovstvo škriatkov a budú budovať domčeky, cestičky, priehrady, záhradky, kadibúdky... jednoducho všetko, čo škriatkovia potrebujú.

Dobrodružstvo na deti čaká aj v tábore Čarovný les bludičiek, v ktorom sa to hýri veselými zvieratkami a spoznávaním nových rozprávkových kamošov, ako sú napríklad víla Margarétka, rybka Bibka, sovička Sonička či lienka Lenka. Napnúť plachty! – to je tábor, v ktorom nešťastný pirát Jednoočko verbuje všetkých mladých a udatných námorníkov, aby by mu pomohli zachrániť jeho drahú Glóriu a prelomiť kliatbu. Ak sa to deťom podarí, za odmenu sa z nich, neskúsených námorníkov, stanú obávaní piráti. Musia však preukázať svoju odvahu, postreh, um a silu.

Príjemné s užitočným

Hoci sú prázdniny predovšetkým časom oddychu, neznamená to, že by deti nemohli aj v tento čas na sebe popracovať. Aj letné tábory sú príležitosťou na zdokonaľovanie a ponúkajú spojenie príjemného s užitočným. Deti sa teda nielen zabavia, ale aj získajú nové poznatky či zlepšia svoje zručnosti.

Deťom so zmyslom pre pohyb a šport ponúkame programy Letná florbalová akadémia a  Letná futbalová akadémia, kde si deti prehlbujú svoje herné schopnosti. Jazykoví nadšenci odkryjú tajomstvá angličtiny v tábore Secret of Language, a to bez pomoci učebníc a nutnosti vysedávania v laviciach. Pre tých, ktorí majú umelecké sklony, sú ako stvorené programy KreatúraArtlantída, kde hrajú prím predstavivosť, túžba duše, tvorivé techniky a šikovné ručičky, za pomoci ktorých deti vytvoria množstvo zaujímavých vecičiek.

Hor sa na čerstvý vzduch

Užiť si naplno prírodu, načerpať z nej energiu a nadýchať sa čerstvého vzduchu majú deti príležitosť v každom z našich táborov. Predovšetkým však v  turisticko-zábavnom tábore Wifič do prírody, v tábore Wood Kemp, v ktorom na deti čakajú rôzne lanové aktivity, maskovanie, stavanie bunkrov či vo Wood Kemp Teenager, kde násťroční absolvujú školu prežitia, spoznajú nočnú oblohu, splavia Hron, založia signalizačný oheň, zdolajú cestu Tarzánie a mnoho iného.  

Kde velí trpezlivosť

CK Bombovo ponúka i tábory späté so zvieratami. Práve v týchto si deti uvedomia, aké dôležité je byť trpezlivý a čo je to zodpovednosť. Umeniu rybolovu sa deti priučia v tábore Ryby, rybky, detičky, umeniu jazdenia na koni zase v tábore Western koníčky a koniny.

Od výmyslu sveta

Ani v lete 2018 nechýbajú v ponuke tematicky ladené tábory, ktoré ponúkajú netradičné aktivity, nezabudnuteľné chvíle spojené s originálnymi príbehmi či unikátnymi námetmi a hrami.

Každý deň nový zážitok je putovaním nielen v priestore, ale i čase. Jeden deň staviame praveké lesodomy, druhý strávime v Egypte a zdobíme starovekú múmiu, v ďalšom sa prenesieme do Číny a vyrobíme  pomocou rôznych kreatívnych techník „tovar“ na pravý čínsky trh. Hviezdny tábor Star Mars nás zavedie svetelnou rýchlosťou na dráhu mimozemského života. Medziplanetárne cestovanie, vesmírne lode, svetelné meče sú tu pre nadšencov obrovskej ságy o boji dobra so zlom a pre tých, ktorí sa pre záchranu Darth Vadera či Yodu neboja podstúpiť rôzne prekážky. Čo sa stalo so Sedmohradom a ako to, že bol vymazaný z povrchu zemského? Odpovede budeme hľadať vo dne v noci spolu s rytiermi Vlčieho rádu v mystickom tábore Tajomstvá Sedmohradu.

Populárny tábor Bomboviny Lômoviny a jeho obdoba Bomboviny Jedľoviny sú jedinečnou príležitosťou zúčastniť sa tých najlepších aktivít zo všetkých táborov. Deti si vytvoria v lese vlastnú klubovňu, v kreatívnych dielničkách preveria šikovnosť svojich rúk, užijú si oddych pri rozprávkach, vybláznia sa vo vode a zabavia pri tradičných hrách ako napríklad mačka a myš, buldoci a čivavy, dekomlat, štafeta na bomby, bombdiguard.

Tábor plný výziev, to je Kids Challenge. Určený je pre súťaživých odvážlivcov, ktorí majú chuť zmerať si svoje sily s rovesníkmi z celého Slovenska. Prekonávanie limitov a veľkých výziev pomocou fyzickej kondície, odvahy, rozumu sú na dennom poriadku tábora a deti k výkonu motivuje nielen možnosť výhry, ale tiež príležitosť stať sa hrdinom leta.

Fest Animátorfest je tu pre všetkých, ktorí majú viac ako 13 rokov, odvahu priznať si, že tábor nie je len pre deti, chuť baviť sa, spoznávať nových ľudí a stráviť parádny týždeň v rytme pohody. Tematické večerné diskotéky (napr. v štýle RETRO), ranné workouty, workshop capoeira, bubble football, vodná šmýkala, tvorenie outfitov, paintballový turnaj, indiánsky deň, tradičné i netradičné hry – to všetko (a viac) čaká na tých, ktorí si z leta chcú odniesť parádne zážitky.

Čo majú všetky naše tábory spoločné?

V ponuke máme tento rok 24 rôznych táborov. I keď sú jednotlivé tábory unikátne svojím zameraním a programom, v žiadnom z nich nechýba čerstvý vzduch, pohybové aktivity, poznávanie, oddych, zábava v kruhu vrstovníkov a skvelých animátorov. Všetky sa konajú za účasti lekárskeho dozoru a v  strediskách, ktoré CK Bombovo dokonale pozná.

Program bol zostavovaný na základe dvadsaťročných skúseností práce s deťmi a tínedžermi tak, aby nikto z tábora neodchádzal sklamaný, ale bol nabitý pozitívnou energiou a odnášal si nezabudnuteľné zážitky. Tak čo, máte už predstavu, kam sa v lete 2018 vybrať?

Podrobné informácie o jednotlivých táboroch – čo je ich náplňou, kde a kedy sa konajú, nájdete tu.

 
 
 
Späť k článkom

E-mail:
Web:

Kontakty

Bombovo, cestovná kancelária, s.r.o. Novozámocka 230, 949 01 Nitra

Tel.: +421 37 6522 523
Orange: +421 915 774 213
T-mobile: +421 903 722 734

Menu

Prevádzková doba a telefonická komunikácia: Pondelok - Piatok: 09:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00

Newsletter

Facebook

© 2010 - 2018 Bombovo / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET / Powered by Epos
 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x