Školy v prírode v školskom roku 2017/2018

Prázdniny skončili a deti opäť sadajú do školských lavíc, aby sa niečo nové naučili. Škola však nie je len o klasickom vyučovaní. Je to aj čas exkurzií, školských výletov, lyžiarskych či plaveckých výcvikov a rôznych pobytov, akými sú aj obľúbené školy v prírode. Rozmýšľali ste už nad tým, kam sa vyberiete tento školský rok? Možností je vskutku veľa.  Čo má pre vás v ponuke CK Bombovo?

foto

Ubytovacie strediská

Ako i v minulosti, i tento rok si môžete vybrať z viacerých ubytovacích stredísk. Všetky spĺňajú kritériá pre organizáciu školy v prírode a sú ideálnym miestom pre výchovno-vzdelávacie aktivity spojené s prírodou.

Ide o menšie i väčšie strediská, ktoré disponujú zväčša 2 – 6 lôžkovými izbami s WC a sprchou. K základnému vybaveniu obyčajne patria spoločenské miestnosti, detské a športové ihriská či ohnisko, ostatné vybavenie závisí vždy od konkrétneho strediska (napríklad vonkajšie či kryté bazény, spoločenské hry, WIFI pripojenie, športové náčinie, detské preliezačky a podobne).

Všetky strediská sa nachádzajú v čarovnom prostredí prírody a je možné podnikať z nich rôzne pešie túry či zaujímavé výlety.

Prehľad ubytovacích stredísk podľa krajov

Trenčiansky kraj:

 • HORSKÝ HOTEL LOMY – nachádza sa neďaleko Partizánskeho v prekrásnej doline pohoria Vtáčnik, je obklopený lesom a možno z neho podniknúť napríklad výlety do hvezdárne či neďalekých termálnych kúpeľov v Malých Bieliciach.
 • RS HOTEL HLBOKÉ – je situovaný len 4 km od Bojníc, a to v horskom prostredí Strážovských vrchov. Peši sa z neho dostanete do Múzea praveku, pár kilometrov od hotela vo Vodnom svete v Sebedraží môžu žiaci okúsiť, aké je to loviť ryby a zoznámiť sa s račou farmou.
 • PENZIÓN NORMANDIA – stojí v obci Nitrianske Rudno v bezprostrednej blízkosti jazera. Jeho čaro dotvára nádherné prostredie Strážovských vrchov. Žiaci sa z neho radi vydávajú nielen na návštevu zámku a ZOO v Bojniciach, ale i do sklárskeho skanzenu Valaská Belá, kde môžu vidieť, ako a z čoho sa vyrába sklo. Čičmany s ich ľudovou architektúrou tiež určite stoja za pozornosť.

Banskobystrický kraj:

 • HOTEL BIELA MEDVEDICA – nachádza sa na začiatku Národného parku Nízke Tatry Juh za dedinkou Bystrá, len 2 km od známeho športovo–rekreačného strediska Tále. Peši sa z neho dostanete na salaš s ovečkami, ale i do Bystrianskej jaskyne či na minigolf do Tarzánie. Blízko je to na Chopok i do Jaskyne mŕtvych netopierov.
 • HORSKÝ HOTEL MINCIAR – je v srdci Kremnických hôr, v rekreačnom stredisku Skalka, vzdialenom len 10 km od mesta Kremnica. Okrem vysokohorského vzduchu máte na dosah aj geografický stred Európy, ktorý je vzdialený od hotela len 4 km. V historickom centre Kremnice žiaci môžu navštíviť napríklad Mincovňu, Mestský hrad s kostolom, Banské múzeum. Túru si môžete spraviť na vyhliadkovú vežu na Krahulskom vrchu a za zábavou si možno vyraziť do Aquaparku v Turčianskych Tepliciach.
 • RZ BRANKO – je situované uprostred listnato-ihličnatých lesov pohoria Vtáčnik, asi 6 km vzdialené od banského kráľovského mesta Nová Baňa. V jeho okolí sa nachádza množstvo miest hodných navštívenia. Vybrať sa môžete na Starohutský vodopád, do Jazdeckého areálu Svätého Františka, na losiu farmu do Zveroparku, ale aj do Vodného raja vo Vyhniach či Národného žrebčína v Topoľčiankach.
 • PENZIÓN HRADISKO – leží na upätí Nízkych Tatier, skrytý v pokojnom lesnom prostredí. Deti láka v jeho okolí predovšetkým možnosť splaviť Hron, avšak v okolí sú aj mnohé ďalšie zaujímavosti, ako napríklad Pamätník Nemecká, Bystrianska jaskyňa, hrad v Slovenskej Ľupči, Čiernohorská železnička, Lesnícky skanzen atď.
 • RANČ NÁDEJ – sa nachádza v obci Svätý Anton, ktorá je vzdialená len 3 km od starobylého mesta Banská Štiavnica. Rozsiahly areál poskytuje široké možnosti trávenia voľného času, avšak určite sa z neho oplatí vyjsť za novými poznatkami, či už do Kaštieľa sv. Antona, alebo na návštevu Nového a Starého hradu, Chrámu sv. Kataríny v Banskej Štiavnici. Banské múzeum v prírode tiež stojí za pozornosť.

Bratislavský kraj:

 • HORSKÝ HOTEL EVA – sa nachádza pod lesom na upätí Malých Karpát v mestečku Svätý Jur, ktorého historické jadro bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Zaujať v Svätom Jure a okolí môže žiakov Veľkomoravské hradisko Neštich, zrúcanina hradu Biely Kameň, Pálfyho kaštieľ či kostol sv. Juraja.

Prešovský kraj:

 • HOTEL JAVORNÁ – je situovaný v horskom rekreačnom stredisku Drienica – Lysá, pod úpätím pohoria Čergov. Zaujímavosťou strediska je zvernica zameraná na chov muflónov, danielov, čínskych jeleňov a divých svíň. Prechádzku možno podniknúť na Jakubovanskú priehradu, vybrať sa môžete na Šarišský hrad či do jaskyne Zlá diera.

Žilinský kraj:

 • HOTEL JUNIOR PIATROVÁ – je zasadený do tichého prostredia Lúčanskej časti Malej Fatry v blízkosti lesa. Svojou polohou zaujme najmä túrami do okolitej prírody či výletmi do neďalekého Martina. Slovenské národné múzeum Martin, skanzen Múzeum slovenskej dediny v prírode, lanové centrum SEGOLAND, biofarma v Turčianskych Kľačanoch, stredoveký hrad Strečno, plte na Váhu či Šútovský vodopád – to všetko patrí k vyhľadávaným žiackym výletom.
 • HOTEL BOROVÁ SIHOŤ – sa nachádza v podhorí Nízkych Tatier, v blízkosti Liptovského Hrádku. Vychutnáte si tu nerušenú atmosféru horskej prírody a môžete podnikať nenáročné prechádzky do okolia – napríklad len 2 km od hotela je Národopisné a ovčiarske múzeum, peši sa dostanete k zrúcanine hradu a kaštieľa, pár kilometrov to je do Skanzenu Pribylina, Stanišovskej jaskyne či Demänovskej ľadovej jaskyne.
 • PENZIÓN PRIBISKÔ – stojí v Západných Tatrách, v prekrásnom tichom podhorskom prostredí pod úpätím vrcholu Brestová – časti hlavného Roháčskeho hrebeňa. Penzión je situovaný v blízkosti obce Zuberec, len 3 km od Múzea oravskej dediny. Prostredie je ideálne na túry, za návštevu stojí zaiste Františkova huta, Aquapark Oravice či Oravský hrad a Oravská priehrada.

Nitriansky kraj:

 • RS AREÁL ZDRAVIA – sa nachádza za obcou Jedľové Kostoľany, v údolí tvoriacom rozhranie Tríbečského pohoria a Pohronského Inovca. Je zasadené do pútavej horskej scenérie s celým radom prírodných zaujímavostí a lesných zátiší. Výlety možno podniknúť napríklad na miesta ako Starohutský vodopád, zrúcanina hradu Hrušov, zámok Topoľčianky, Bystrianska jaskyňa, Arborétum v Tesárskych Mlyňanoch, Zubria obora pri Zlatne.

Voliteľný animačný program

V prípade, že by ste okrem plánovaného povinného programu radi zabavili žiakov aj doplnkovým programov, CK Bombovo ponúka niekoľko druhov animačných programov, a to:

Animácia trvá 6 hodín denne a zahŕňa služby animátorov (potvrdenie o zaškolení animátorov CK Bombovo sú k dispozícii na vyžiadanie), originálne hry a rekvizity, kvízy i darčeky. Realizovať možno program pre deti z materských škôl i základných škôl, pričom ich počet musí byť nad 40. Všetky programy sú zostavené tak, aby ponúkali deťom originálny a zaujímavý animačný obsah plný pozitívnych zážitkov. Deti sa hravou formou oboznamujú s prírodou, jej tajomstvami, so silou čerstvého vzduchu a potrebou chrániť životné prostredie, pričom sa nezabúda ani na podporu hodnôt ako priateľstvo, čestnosť, tímový duch.

Ďalšie náležitosti

V základnej cene školy v prírode z ponuky CK Bombovo je zahrnuté 4 x ubytovanie, 4 x plná penzia, strava 5 x denne, pitný režim. Stravu možno po dohode s objednávateľom pobytu prispôsobiť špeciálnym požiadavkám. Pomôcť vám môžeme s koordináciou dopravy, sprostredkovať môžeme komplexné cestovné poistenie, služby zdravotníka atď.

Bližšie informácie o školách v prírode, ubytovacích strediskách a ich vybavení, o možných výletoch i o animačných programoch nájdete na našej webovej stránke v sekcii Školy v prírode alebo v katalógu.

Pozor, pri objednávke školy v prírode do 1.12.2017 poskytuje CK Bombovo zľavu z ceny pobytu.

 
 
 
Späť k článkom

E-mail:
Web:

Kontakty

Bombovo, cestovná kancelária, s.r.o. Novozámocka 230, 949 01 Nitra

Tel.: +421 37 6522 523
Orange: +421 915 774 213
T-mobile: +421 903 722 734

Menu

Prevádzková doba a telefonická komunikácia: Pondelok - Piatok: 09:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00

Newsletter

Facebook

© 2010 - 2018 Bombovo / All Rights Reserved / Developed by MrCode.NET / Powered by Epos
 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x